Jak zoptymalizować stronę pod kątem SEO?

Optymalizacja strony jest bardzo ważnym zabiegiem jeśli zależy nam na uzyskaniu wysokich wyników w wyszukiwarkach na pożądane frazy kluczowe. Szereg rozmaitych działań optymalizacyjnych jest w stanie znacząco wpłynąć na to jaką pozycję uzyskamy, zwłaszcza w przypadku mniej konkurencyjnych fraz, samą optymalizacją można uzyskać znakomite efekty.

Treści zamieszczane na stronie
Bardzo ważne jest to, aby artykuły czy też opisy kategorii publikowane na stronie były napisane w odpowiedni sposób. Treści takie przede wszystkim powinny być:

• unikalne
• poprawne stylistycznie
• zawierające odpowiednią ilość słów kluczowych
Najlepiej zlecić wykonanie takich tekstów profesjonalnym SEO copywriterom, którzy będą w stanie połączyć powyższe wytyczne z innym ważnym aspektem – atrakcyjnością tekstu dla samego czytelnika. W końcu to też bardzo ważne, aby osoby odwiedzające stronę dostały wartościowe artykuły, które z chęcią będą czytać i być może zechcą przesłać je dalej do kolejnych osób, uznając za cenne źródło informacji.

Adresy URL
Adresy URL nie powinny być zbyt długie oraz powinny maksymalnie dobrze oddawać to co znajduje się na danej podstronie. Należy unikać używania symboli oraz znaków polskich, aby wyszukiwarki internetowe nie miały problemów z indeksowaniem strony.

Grafika
Umieszczając wszelkiego rodzaju obrazy i grafikę na swojej stronie należy pamiętać, aby ważyła ona możliwie najmniej. Wielkość takich plików graficznych jest znacząca dla tempa ładowania strony, w przypadku gdy umieścimy zbyt ciężkie, nieskompresowane pliki, tempo ładowania może znacząco zwolnić, co negatywnie wpływa na pozycjonowanie.

Dobrze jest też w opisie alternatywnym zdjęcia umieszczać informacje na temat tego co znajduje się na dołączonym obrazie. W przypadku, gdy obraz się nie załaduje, użytkownikowi wyświetli się właśnie taki opis. Ponadto, takie opisy są identyfikowane przez algorytmy wyszukiwarek, które niestety nie mają funkcji rozpoznawania plików graficznych. Jest to więc też dobra możliwość na polepszenie pozycji naszej strony w wyszukiwarce.