Jak znaleźć odpowiednie słowa kluczowe dla swojej strony?

Tworząc treści na stronę warto pamiętać o doborze odpowiednich fraz kluczowych. To właśnie te frazy zadecydują o tym, na jakie hasła wyszukiwane przez internautów będzie pozycjonowała się nasza strona.

O czym należy pamiętać?
Wybierając słowa kluczowe, trzeba wziąć pod uwagę konkurencyjność danych fraz oraz to, jak często są one wyszukiwane przez użytkowników. Parametry takie można sprawdzić za pomocą wielu narzędzi, część z nich jest również darmowa. Często warto postawić na dłuższe frazy tak zwane long tail, są one często o wiele mniej konkurencyjne od popularnych krótkich haseł. Ponadto, takie dłuższe frazy często zapewnią lepszą konwersję. Dla przykładu, o wiele korzystniejszy dla sprzedawcy rowerów z Krakowa będzie klik użytkownika, który wyszukiwał frazy “rowery górskie kraków” niż by to było w przypadku jakiejś ogólnej frazy, chociażby “rowery”. Istnieje wtedy dużo większa szansa że jest to konsument zainteresowany zakupem, skoro podaje już miasto. Dlatego właśnie dobrze jest pomyśleć również o takich dłuższych hasłach, pozycjonowanie na takie frazy niesie za sobą wiele korzyści.

Narzędzia
Do odnalezienia odpowiednich słów kluczowych oraz sprawdzenia ich popularności czy konkurencyjności można użyć wielu narzędzi, jedne z bardziej popularnych to:

• Google Trends
• SEMrush
• Planer słów kluczowych Google